gora wlochy

Partnerzy

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Wyobraźni Play-Doh”
Akademia Wyobraźni Play-Doh to Ogólnopolski Program Edukacyjny koncentrujący się
na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych przedszkolaków. Celem Programu jest realizacja warsztatów wśród dzieci w wieku 3-6 lat według specjalnie przygotowanych kart z zadaniami na różne okazje.

Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”
Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach. Nauczyciele realizują zajęcia edukacyjnie na podstawie scenariuszy zajęć i materiałów multimedialnych, w których bohaterowie programu uczą dzieci jak prawidłowo dbać o ząbki oraz jak walczyć z niedobrym Robaczkiem Próchniaczkiem.

Program edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”
Program ten stanowi pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego, a także umożliwia wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których są narażone na bezpośredni kontakt z osobami palącymi. Proponowane w programie zajęcia mają charakter warsztatowy. Ta forma dostarcza dzieciom najwięcej okazji do uczenia się przez doświadczenie i zgodnie z zasadami nowoczesnej edukacji zdrowotnej, akcentuje aktywny udział dzieci w procesie uczenia się.

Program edukacyjny „Mamo, Tato, wolę wodę!”
Partnerami merytorycznymi programu są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka. Jego głównym celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, a także wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u najmłodszych.

Program „Czytające Przedszkola” w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Bajki, wiersze i opowiadania stanowią nierozłączny element pracy dydaktycznej. Systematyczny kontakt z książką przyczynia się do rozwijania pamięci i umiejętności uważnego słuchania wychowanków, pobudza dziecięcą wyobraźnię oraz wyzwala swobodną aktywność twórczą.


Akademia Zdrowego Przedszkolaka
Akademia Zdrowego Przedszkolaka to ogólnopolski cykl akcji prozdrowotnych o charakterze edukacyjnym. Akademia Zdrowego Przedszkolaka ma na celu m.in. utrwalenie wśród rodziców, dzieci oraz personelu przedszkolnego wiedzy o tym, jak zdrowo się odżywiać, jak dbać o bezpieczeństwo dzieci w domu i poza nim, jak zapobiegać chorobom oraz minimalizować ich skutki.

Projekt edukacyjny Poszukiwacze Przygód
Projekt wspomagający realizację i osiągnięcie celów wychowania przedszkolnego określonych w podstawie programowej. POSZUKIWACZE PRZYGÓD to wspólna nazwa dla 8 „małych” projektów przedszkolnych obejmujących obszary podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

© 2015 Niepubliczne Przedszkole Iskierka. All rights reserved. Created by duovision.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności rodzice    Jak wyłączyć cookies?    Polityka Prywatności kontrahenci AKCEPTUJĘ